FAQ

Biežāk Uzdotie Jautājumi (FAQ) par Pēdu Diagnostiku un Podometriju

Jauniešiem

Mūsu individuālie risinājumi palīdz jauniešiem saglabāt aktīvu dzīvesveidu, nodrošinot optimālu atbalstu sportam, ikdienas aktivitātēm un jebkurai citai aktivitātei. “Zolīdas Zolītes” palīdz novērst sāpes un diskomfortu, kas var rasties sporta vai ikdienas aktivitāšu laikā.

Senioriem

Vecāka gada gājuma cilvēkiem mēs piedāvājam risinājumus, kas uzlabo mobilitāti un komfortu, samazinot sāpes un diskomfortu, ko izraisa artrīts, diabēts vai citi veselības stāvokļi. Mūsu ortopēdiskās zolītes un ortozes ir izstrādātas, lai nodrošinātu ilgstošu atbalstu un komfortu.

Podometrija ir pēdu analīzes metode, kas palīdz noteikt pēdu stāvokli un identificēt iespējamās problēmas, piemēram, nepareizu pēdas arku vai nevienmērīgu svara sadalījumu.

Pēdu diagnostika palīdz noteikt jebkādas problēmas, kas var ietekmēt jūsu gaitu, stāju vai kopējo veselību. Tas var palīdzēt izstrādāt pielāgotus ortopēdiskos risinājumus, lai uzlabotu jūsu komfortu un mobilitāti.

Podometrijas procesā tiek izmantotas specializētas ierīces, kas analizē jūsu pēdu spiediena punktus un kustību. Tas palīdz izveidot precīzu jūsu pēdu karti, lai izstrādātu pielāgotus risinājumus.

Podometrijas sesija parasti ilgst apmēram 30 minūtes līdz stundai, atkarībā no tā, cik detalizēta ir analīze.

Jā, podometrija ir piemērota visiem vecumiem, no bērniem līdz senioriem. Tā palīdz identificēt un risināt pēdu problēmas neatkarīgi no vecuma.

Podometrija palīdz uzlabot gaitu un stāju, samazināt sāpes un diskomfortu, kā arī novērst nākotnes problēmas, izstrādājot pielāgotus ortopēdiskos risinājumus.

Biežāk Uzdotie Jautājumi (FAQ) Pirmreizējiem Protēžu Lietotājiem

Mūsdienās protēžu tehnoloģijas ir sasniegušas jaunu līmeni. Izmantojot augstākās kvalitātes materiālus, piemēram, titānu un oglekļa šķiedru, kā arī progresīvās digitālās tehnoloģijas, piemēram, 3D drukāšanu un mikroprocesoru vadītas locītavas, mēs varam piedāvāt augsti funkcionālas protēzes. Šodienas protēzes spēj nodrošināt ne tikai kustību atjaunošanu, bet arī uzlabotu dzīves kvalitāti un mobilitāti.

Pēc amputācijas ir svarīgi pareizi apstrādāt amputēto locekli. Tas ietver regulāru brūces pārsiešanu, lai novērstu infekciju, un pietūkuma kontroli, izmantojot kompresijas saites. Svarīgi ir arī uzturēt labu higiēnu un regulāri konsultēties ar savu ārstējošo ārstu.

Amputētās ekstremitātes ietīšana (stump wrapping) ir svarīgs solis, lai novērstu pietūkumu un veicinātu piemērotu formu protēzei. Izmantojiet elastīgu saiti, sākot no locekļa gala un tinot to uz augšu, vienmērīgi sadalot spiedienu. Jums var būt nepieciešama speciālista palīdzība, lai nodrošinātu pareizu tehniku.

Vingrinājumi pēc amputācijas ir svarīgi, lai uzturētu muskuļu spēku un mobilitāti. Tas var ietvert maigas kustības, lai novērstu stīvumu, stiepšanās vingrinājumus un spēka treniņus, kas vērsti uz pārējās ekstremitātes un ķermeņa augšdaļas muskuļu nostiprināšanu. Konsultējieties ar fizioterapeitu, lai izveidotu individuālu vingrojumu plānu.

Protēzes piemērošanas process sākas ar konsultāciju pie ortopēdijas speciālista, kurš novērtēs jūsu amputētā locekļa stāvokli un jūsu vajadzības. Pēc tam tiks veikti nepieciešamie mērījumi un izstrādāta individuāla protēze. Pēc protēzes izgatavošanas tiks veikta tās pielāgošana un apmācība, kā pareizi lietot protēzi.

Pieradināšanas laiks pie protēzes var atšķirties atkarībā no individuāliem faktoriem, tostarp jūsu fiziskās sagatavotības, amputācijas vietas un protēzes veida. Parasti tas var ilgt no dažām nedēļām līdz vairākiem mēnešiem. Svarīgi ir būt pacietīgam un regulāri praktizēt protēzes lietošanu.

Biežākās problēmas ietver protēzes nederību, ādas kairinājumu un diskomfortu. Šīs problēmas var risināt ar regulāru protēzes pielāgošanu, pareizu higiēnas uzturēšanu un specializētiem vingrinājumiem. Ja rodas kādas problēmas, sazinieties ar savu ortopēdijas speciālistu.